Dotazy klientů

Španělské nemovitosti

Často kladené dotazy týkající se práva nemovitostí ve Španělsku.

V oblasti španělského práva nemovitostí je důležité mít k dispozici kvalifikované právní zastoupení. Pokud plánujete koupit nebo prodat nemovitost ve Španělsku, je nutné zajistit si odbornou pomoc, která vám pomůže s vyřízením veškeré dokumentace a zajištěním bezpečného převodu vlastnictví.

I když nejsme realitní kancelář, můžeme vám doporučit oblasti s nejvyšší poptávkou. Mezi tyto oblasti patří Andalusie, okolí Marbelly, Malagy, pobřeží okolo Valencie či Denia. Dále také oblast Kanárských ostrovů, zejména Tenerife, která je oblíbená pro své stabilní klima.

Španělský daňový systém je poměrně složitý a do značné míry závisí na poloze vaší nemovitosti. Daně jsou většinou velmi nízké, ale je jich mnoho a velmi záleží na tom, jak hodláte nemovitost v budoucnu využívat. Je však nutné mít na paměti, že kupní cena nových nebo použitých nemovitostí vždy podléhá dani a vy jako kupující jste povinni ji zaplatit. Prosím, myslete na to.

Ano, je to možné. Španělské právo s touto variantou počítá, usnadňuje a podporuje nabývání majetku v jakékoli formě s dlouhodobými výhodami. Jde o daňové výnosy z lokálních daní. Naše pomoc a poradenství ohledně daňově nejefektivnější varianty vám pomůže učinit to nejlepší rozhodnutí pro vaše finance.

Cena se určuje ve většině případů procentem z ceny nemovitosti a zahrnuje kompletní vyřízení celé záležitosti. Ve Španělsku se totiž právní administrativa považuje za mnohem důležitější než v ČR. Když si sjednáte služby až na místě, zjistíte, že jeden chce X, druhý chce XX, nakonec potřebujete ještě třetího a čtvrtého za XXX. Pak zjistíte, že musíte platit za čtyři služby při uzavření smlouvy o smlouvě budoucí (contracto de arras – soukromá kupní smlouva), dále za samotné kupní smlouvy, vklad do evidence nemovitostí, poplatky notáři, poplatky za daňová přiznání při koupi a poplatky za vyřízení zápisu do nemovitostních knih. Proto je nejideálnější sjednat si jeden balíček služeb a ve finále ušetříte.

Základní úspora je v tom, že naši klienti obvykle ušetří náklady na cestování do Španělska po dobu dvou let, včetně ubytování. Tyto náklady se pohybují minimálně mezi 1600 až 3000 EUR. Navíc všechny potřebné dokumenty lze vyřídit v ČR, včetně založení bankovního účtu, který je nezbytný pro platby, a dokonce můžeme za naše klienty podepsat kupní smlouvu.

Je to proto, že ve Španělsku žádný z těchto registrů není veřejně přístupný. Přístup k nim mají pouze subjekty, které mají příslušnou registraci. Naše právní kancelář takovou registraci má a může využít tuto možnost pro své klienty.

Je to stejná odpovědnost jako v Česku. Rozdílem je však výše profesního pojištění a zajištění, které se liší od českých standardů. Naše kancelář má dostatečné pojištění pro všechny typy transakcí a zajišťuje tak bezpečí pro naše klienty.

Naše kancelář je česko-španělská a zahrnuje také právníky působící v obou zemích. Jsme mezinárodní kancelář, máme kompletní licence, reálné kanceláře v obou zemích a jsme oprávněni působit ve všech oblastech Španělska, kde i reálně působíme.

Naši advokáti i veškerý administrativní personál, kteří budou ve Španělsku vyřizovat vaši věc, mluví samozřejmě česky. Mezinárodní kanceláře v obou státech, licence v obou zemích i jazyková vybavenost (CZ, EN, ES), díky těmto konkurenčním výhodám jsme leaderem na trhu.

Kontakt na kancelář

Moreno Vlk & Asociados
tel: +420 224 818 736-7
mobil: +420 777 707 768
praha@mva.legal

Moreno Vlk & Asociados S.L.P
tel: +34 914 571 738
fax: +34 913 500 567
madrid@mva.legal

Výhody spolupráce
s Moreno Vlk & Asociados

V případě koupi nemovitosti si vezmeme na starost vyřízení veškerých nezbytných formalit a dokumentů, jako je registrace daňového identifikačního čísla, zřízení bankovního účtu a registrace u španělského finančního úřadu.
Pokud jste se pro koupi španělské nemovitosti rozhodli, vyplatí se nevázat před zahájením celého procesu spolupráci s kvalitním právníkem, který se na španělské místní právo specializuje. Ušetří vám tak mnoho času i starostí. Ani špičková znalost českého právního systému totiž v tomto případě nestačí, pokud se chcete pojistit, že vám nic neunikne a chcete tak předejít zbytečným komplikacím. Bez odpovídajícího právního ošetření se může stát, že vás koupě nemovitosti ve Španělsku bude stát nejen o dost více financí, než jste původně předpokládali, ale v případě neznalosti tamního právního systému také hrozí určité komplikace.

Příprava dokumentace

Nemusíte se stresovat se sestavováním smluv nebo vyřizováním španělských právních záležitostí. Jedna z hlavních součástí naší spolupráce je právě příprava veškerých podkladů a dokumentace.

Tým odborníků

Nezalekněte se, pokud bude celý proces komplikovanější, než jste původně čekali. Náš tým odborníků si díky perfektní znalosti španělského systému poradí s každým případem.

30 let zkušeností

Perfektní španělština a právní vzdělání je sice nezbytné, mistry z nás však udělala až praxe. Ve španělském právu se pohybujeme 30 let a můžete se na nás tak spolehnout, že nic nenecháme náhodě.

První konzultace zdarma

Pokud stále váháte, zda naše právní služby využít, nabízíme vám první e-mailovou konzultaci bezplatně. Na jejím základě se můžete rozhodnout, zda je pro vás naše spolupráce přínosná.

Profesionální přístup

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a profesionálně. Uděláme vše pro to, abychom proces prodeje či koupě nemovitosti ukončili ve váš prospěch a vy byli se službami spokojení.

Právní poradenství

Samozřejmostí je, že součástí našich služeb je i právní poradenství. Budeme vám kdykoliv k dispozici, pokud budete mít dotaz nebo nejasnosti a rádi vám vše zodpovíme.